Parfemy.cz


Muzeum čokolády

Čokoláda

První české muzeum čokolády se nachází v Týnské ulici nedaleko Staroměstského náměstí v Praze. V muzeu se můžete seznámit s téměř 3000 let starou historií čokolády od začátků její výroby Aztéky a Máji jakožto magického nápoje, až po výrobu čokolády v současné době. Dozvíte se, jak se v současné době čokoláda vyrábí, a budete mít možnost vidět výrobu čokoládové pralinky na vlastní oči.

V muzeu čokolády můžete vidět také unikátní sbírku 100 obrazů namalovaných bílou, mléčnou nebo hořkou čokoládou a dokonce i barevnou čokoládou. Autorem těchto obrazů je profesor výtvarného umění a rýsování Vladomír Čech.

Každý, kdo navštíví muzeum čokolády má také možnost si obrázek z čokolády sám namalovat, vyrobit si vlastní čokoládu nebo pokreslit figurku barevnými čokoládami. V muzeu jsou ve spolupráci s místní restaurací pořádány i “Čokoládové párty“, na kterých se podává čistě čokoládové menu.

Mezi další ze zajímavých možností patří čokoládová masáž v provedení profesionálního maséra. Přímo v muzeu můžete navštívit i čokoládový bar a ochutnat například nesčetné množství horké čokolád nebo domácí vafle s čokoládou, ovocem a šlehačkou.

Informace o muzeu čokolády v Kolíně nad Rýnem

Dne 31.10.1993 bylo otevřeno první muzeum čokolády v Německu a zároveň první v Evropě. Muzeum se nachází v centru Kolína nad Rýnem. Bylo vystavěno v nově vznikající čtvrti tohoto překrásného města a to přímo v Rýnském přístavu. Jedná se o vůbec první z budov, která vznikla v této moderní rozvíjející se čtvrti. Budova má vzhled, který by měl evokovat při pohledu loď ze skla a kovu a sahá až na vrchol nové čtvrti, která tvoří nové centrum metropole překrásného města Kolín a to přímo na břehu Rýna.

Museum je jediné na světě, které má bohaté zkušenosti s touto surovinou, díky čemuž dovedou připravit vše od nápojů až po jídla z této suroviny.

Dne 31 Října 2008 slavilo muzeum 15let své existence, za tuto dobu ho navštívilo více než 7,5 milionu hostů z celého světa, kteří byli zasvěceni do tajemství čokolády. Muzeum čokolády zároveň patří k nejnavštěvovanějším muzeím v Německu. Které není jen návštěvním, ale zároveň kulinářským zážitkem.


Reklama

Příbory z nerezavějící oceli.

Rozdíly

Známe všechny rozdíly


Krasa.cz